e
sv

Android Gizli Video Kaydı Nasıl Yapılır?

1491 Okunma — 05 Temmuz 2019 08:04
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gelişen teknolojiler ve ihtiyaçlar sayesinde akıllı telefon kullanımı her geçen gün artıyor. Android cihazlar İOS cihazlara göre daha ucuz ve daha açık kaynaklı olduğu için daha çok tercih ediliyor. Burada açık kaynaklıdan kastımız gerekli uygulamaları Android cihazınıza yüklediğinizde cihazınızla neredeyse yapamayacağınız hiçbir şey kalmıyor. Bunlardan biri de gizli video kaydı. Makalemin devamında size Android cihazınızla gizli video çekmenin nasıl yapılacağını anlatacağız.
Bazen bir yakınınıza şaka yaparken bazen de birlikte geçirdiğiniz eğlenceli anları tekrar hatırlamak için video kaydetmek isteriz. Ama bazı insanlar kameraya çekildiğini anlayınca doğal davranamayabilir ve video çekmenin hiçbir anlamı kalmaz. Eğer cihazınız Android ise Android’in açık kaynaklı olma özelliğini kullanarak indirebileceğiniz bir uygulama ile kameradan sanki kamera açık değilmiş gibi video çekebilirsiniz. Bu sayede hem şaka yaptığınız arkadaşınız kamerayı fark edip şaka olduğunu anlamaz, hem de arkadaşlarınız sanki ortamda kamera yokmuş gibi doğal davranır ve daha eğlenceli bir video ortaya çıkar. Peki, bize gerekli olan bu uygulama ne? Bize gerekli olan uygulamanın adı “Setret Video Recorder”. Gelin bu uygulama hakkında daha detaylı bilgi edinelim.

Secret Video Recorder nedir?

Secret Video Recorder, Android cihazımızda kamera uygulaması kapalı olduğu halde gizli bir şekilde video çekmeye yarayan bir uygulamadır. İçerdiği modlar sayesinde çok rahat bir kullanıma sahiptir. Şu an en iyi Android gizli video çekme uygulaması olarak gösterilebiliriz ki biz de bu yüzden bu uygulamayı anlatıyoruz. En iyi Android gizli video çekme uygulaması ama maalesef Play Store’da bulunmuyor.

Secret Video Recorder Nasıl Kullanılır?

Secret Video Recorder’in iki tane kullanım modu vardır. Bunlar; zamanlayıcı ile gizli video kaydetme ve tek tuş ile gizli video kaydetme.

Zamanlayıcı İle Gizli Video Kaydetme

Uygulamayı ilk indirip kurduğunuzda karşınıza gelen ekranda size tarih (date) zaman (time) ve çekim süresi (duration) kısımları karşınıza gelecektir. Bu kısımdan mesela yarın akşam 8 gibi 15 dakikalık bir video çekmeniz gerekiyorsa; Date (Tarih) kısmını yarının tarihi, Time (zaman) kısmını 20.00, Duration (Çekim Süresi) kısmını da 15 olarak ayarlayarak akşam saat 8 de 15 dakikalık bir video kaydı yapabilirsiniz.

Tek Tuş İle Gizli Video Kaydı

Secret Video Recorder uygulamasını indirip cihazınızı bir kere yeniden başlattığınızda( garanti olsun diye yeniden başlatıyoruz) cihazınızın Widget’lar kısmında 1×1 boyutunda bir Secret Video Recorder Widget’i göreceksiniz. Onu ana ekranına getirmeniz ve gereken zamanda o uygulamaya basmanız gizli video çekmeniz için yeterli olacaktır.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Android Gizli Video Kaydı Nasıl Yapılır?