e
sv

Armol Lazer Silahı Özellikleri

1643 Okunma — 30 Eylül 2019 01:13
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine, yeni katılan Yerli Lazer Silahı, ARMOL ‘u gelin yakından tanıyalım.
Tubitak Bilgem tarafından tasarlanıp, geliştirilen ARMOL Lazer Silahı, Kabul testlerini başarı ile tamamlayıp, Milli Lazer Silahı olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine girmeyi başardı.

Milli Lazer Silahı ARMOL’ un kabul testlerinden kısa bir videoda yayınlandı.
Armol un tanıtım videosunda, Milli Lazer Silahının çelik levhayı zorlanmadan deliği gözler önüne serildi. Aynı zamanda kurulan patlayıcı düzeneği kablolarınada zarar vererek etkisiz hale getirdiği paylaşılan videoda görülüyor. Armol yerleştirilmiş bir bomba düzeneğini Lazer ile kısa sürede imha ediyor.

Videoda en dikkat çeken bölüm ise ARMOL Lazer Silahının uçan ve hareketli bir dronu düşürerek etkisiz hale getirmesi oluyor. Milli olarak üretimi sağlanan ARMOL Lazer Silahı, Milli Lazer kaynağına sahip. Tubitak Bilgem tarafından üretilen Lazer kaynağına ek olarak ARMOL ‘da Üst düzey hedef takip sistemi ve Hedef takip sistemi yazılımınında milli olması gurur verici. Armol sistemi içerisinde Komuta kontrol bilgisayarıda yer almakta. Dosta güven Düşmana Korku verecek diyebileceğimiz ARMOL için son zamanların en güzel TSK için tasarlanıp, başarı ile tamamlanan projelerin başında geliyor diyebiliriz.

500 metre içerisindeki hedefleri Başarı ile vurabilen Milli Lazer Silahı ARMOL ‘un testinde kullanılan çelik levha ise 22 mm kalınlığında bir savaş gemisi zırhı. 20 KW Gücünde bir Lazer teknolojisine sahip olan armol, 3mm kalınlığında CK55 karbon çeliği kullanılarak oldukça sağlam şekilde üretildi.

Lazer Silahı ARMOL ‘un Tanıtım Videosu

YouTube video

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Armol Lazer Silahı Özellikleri