BlackJack Nasıl Oynanır? Taktikler

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Şansa dayalı iskambil oyunlarının en haycanlılarından diyebileceğimiz BlackJack oyunu şansın yanı sıra aynı zamanda sabırda gerektirmektedir. Oyunun ana kategorisi tamamen şansa dayalıdır. Şanslı bir insansanız ilk oyunda bile  BlackJack olabilir yani oyunu kazanabilirsiniz.

BlackJack oyunu masaya karşı oynanır. Oyunda eli 21’e yakın olan oyuncu oyunun galibi olur. Oyun oldukça basit bir görünüme sahiptir. Bu sayede oyuncu oyuna oldukça bağlanır. Eğer BlackJack oynamak istiyorsanız ve sağlam bir iradeye sahip değilseniz oyunda kaybetmeye mahkum olacaksınızdır.
Oyun içerisinde A, K, Q, J kartları dışındaki her kartın üzerindeki sayı değeri, kartın değeri sayılır. K, Q, J kağıtlarının değeri 10 sayılır. A kağıdı ise 1 ve 11 değerine eşit sayılır.

Oyunda Duble kelimesi masada bulunan kartlarınızı 2 katına çıkarmanız anlamına gelir. Elinizdeki kartların toplamı 10 veya üzeri ise ikiye katlamak mantıklı sayılabilir. Eğer masadaki kartların sayıları yüksek ise gereksiz risk aldığınız anlamına gelir.

Oyunda Kal elinizde bulunan kartların oyunu kazanmanız için yeterli olduğu anlamına gelir. Eğer elinizde bulunan kartların oyunu kazanacağına eminseniz bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Oyunda Split elinizde aynı karttan 2 adet bulunuyorsa çifte ayırmak anlamında kullanılır. Elinizdeki kartların sayıları yüksek ise kartları çifte ayırmanız mantıklı bir seçenektir. Örneğin elinizdeki kartların 2 tanesi As ise mutlaka çifte ayırmalısınız.

Oyunda Hit Yeni kart istediğiniz anlamına gelir elinizde 11 puanlık bir kart bulunuyorsa veya elinizin toplam puanı 11 üzerinde ise bu riskli bir hareket olacaktır.

Oyunda Sigorta önerilmeyen bir hamledir. Kullanılan miktar ile yine eşit bir düzeyde miktar istenerek kullandığınız miktarı korumaya alır. Dediğimiz gibi pek tercih edilmez.

BlackJack oyununda Arkasına Geç tabiri yancı anlamında kullanılır. Oyunda iyi oynadığını düşündüğünüz bir kişinin arkasına geçip yancısı olabilirsiniz.

BlackJack Oyun kurucusunun elinde yüksek puanlı kartlar bulunuyorsa, oyunu kazanma şansınız çok düşüktür.
BlackJack oyununun birçok püf ve taktik noktası vardır. Oyundaki en büyük şey yazımızın başında da belirttiğimiz gibi şansdır.

BlackJack oyununu ücret karşılığında oynamanızı size kesinlikle tavsiye etmeyiz. Emin olun şans şanssızlıktan daha nadirdir.

2
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.