Call of Duty Mobile Silah Listesi (Yeni)

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Call of Duty Mobile oyununda kullanılan silahların, detayları ve incelemelerini, bu yazımızda bulabilirsiniz.

Taarruz Tüfekleri

 • M16, şekli ve görüntüsü itibariyle pek çok oyuncunun değişmez silahıdır. Oyuncular farklı oyunlara geçseler dahi bu silahın farklı varyasyonlarını tercih edebiliyorlar. Geri tepme oranı oldukça düşük, her oyuncunun kolayca alışabileceği bir silah. Hâkimiyet oranı AK 47 ile karşılaştırıldığında tamı tamına iki kat daha fazla ancak doğal olarak verdiği hasar da daha düşük. AK 47 silahının yarısı kadar bir hasar oranına sahip. Ölüm maçlarında bu silahla doğanlar daha hızlı hareket edebilme özelliğine sahip oluyor. Menzil açısından bakıldığındaysa diğer silahlardan daha kısıtlı bir mesafeye kadar ateş edilebiliyor. Bu silahı kullanabilmek için, oyunda 46. Seviyeye ulaşabilmemiz gerekiyor.
 • AK 47, çok seri bir şekilde düşmana ateş edebilme özelliğine sahip. Rakipleri bu silahla kolayca alt edebiliriz. Verdiği hasar M16 silahının iki katı kadardır ve en büyük avantajı bu noktadadır. Ancak hâkimiyet oranı ise M16 silahının yarısı kadardır. Kullanacak kişilerin bunları göz önünde bulundurması, tercihini buna göre yapması gerekmektedir. Zira uzunca bir alışma süresi bulunuyor. Bu silahı kullanabilmek için, oyunda 23. Seviyeye ulaşabilmemiz gerekiyor.
 • BK 57, diğer birkaç silah gibi seviye ödüllü olarak kullanılabiliyor. Hasar açısından düşük olması en büyük dezavantajı fakat kullanım esnasında sunduğu kolaylık ve keyif tercih edilebilecek bir silah olmasını sağlıyor. Bu silahı kullanabilmek için, oyunda 115. seviyeye ulaşabilmemiz gerekiyor.
 • Type 25 silahı, alışma sürecinden sonra oyuncular için bulunmaz bir nimet. Yakın mesafede rakiplerin kolayca alt edilebilmesini sağlıyor ve çok seri bir şekilde atış imkânı sağlıyor. Hasar açısından da gayet güzel bir ortalamaya sahip olan bu silah, tercihe bağlı olarak kullanılabiliyor.
 • M4 silahı, seri bir şekilde ateş edebilecek yapıya sahip. Kullanılması için pek çok neden bulunmasına karşın hasarının düşüklüğü sebebiyle oyuncular tarafından ikinci plana atılabiliyor. Kolay bir kullanıma sahip, kolayca alışılabiliyor. Oyuncular tarafından tercihe bağlı olarak kullanılabilir.
 • AK 117 silahı, hasar açısından düşük kabiliyete sahip olmasına nazaran seri atışları ve kolay hâkimiyetiyle öne çıkıyor. Benzerliği sebebiyle çoğu zaman AK 47 silahının gölgesinde kalıyor. Oyuncular tarafından tercihe bağlı olarak kullanılabilir.
 • ASM 10, şekil olarak çok hoş bir yapıya sahip ve göz dolduruyor. Ancak bu silah da kullanıcıları tarafından pek beğenilmiyor. Geri tepme, hasar, menzil bakımından yüksekliğine rağmen, AK 47 silahının özelliklerinin altında kalması doğal olarak oyuncuyu daha iyi olana yönlendiriyor.  Bu silahı kullanabilmek için, oyunda 138. Seviyeye ulaşabilmemiz gerekiyor.
 • LK 24 silahı, özellik bakımından oldukça iyi bir seviyededir. Asm 10 ve AK 47 arasındaki ilişkiye benzer bir ilişki, bu silahla M16 arasında bulunuyor. Seri atışlarla rakipleri alt edebilir ve katıldığımız müsabakalarda galip gelebiliriz. Silah hemen kullanılamadığı için bir süre oyunda vakit geçirmek gerekiyor. Bu silahı kullanabilmek için, oyunda 74. Seviyeye ulaşabilmemiz gerekiyor.

Keskin Nişancı Tüfekleri

 • M21 EBR, hasar açısından diğer tüfeklerden alt seviyededir. Ancak bunun yanında seri atışlar yapabilmemize de olanak sağlar. Seri atışlarından dolayı, rakiplerin kaçabilmesinin de doğal olarak önüne geçebiliyor. Keskin nişancı tüfeklerine pek hâkim olmamasına rağmen, bu tür bir silah kullanmayı isteyen oyuncular için ideal. Tercihe bağlı olarak, oyun esnasında kullanılabilir.
 • DL Q33, estetik açıdan çok hoş bir yapıya sahip. Oyuncular tarafından bu yönüyle oldukça seviliyor. Seri atışlar yapılamıyor olsa bile verdiği yüksek hasarla bu açığı kapatıyor. Tam bir profesyonel silahı olarak göze çarpan bu silah, kullanışının zorluğundan mütevellit pek tercih edilmiyor.
 • Artic 50 keskin nişancı tüfeği, taktiksel oyun zekâsına sahip oyuncuların vazgeçilmezi. Diğer örneklerinden daha hızlı ve kolay kullanım şekli, bu silahı bir adım öne çıkarıyor. Hasarı biraz az olmasına rağmen kullanım için güzel bir tercih.
 • XPR 50, en hızlı keskin nişancı tüfeği olabilir. Bundan dolayı, aynı oranda verdiği hasar da düşük oluyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak kullanıldığında, rakipleri öldürebilmek için güzel bir taktik silahı. Bu silahı kullanabilmek için, oyunda 88. Seviyeye ulaşabilmemiz gerekiyor

Hafif Makineli Tüfekler

 • UL 736, uzun menzilli silahlardan bir tanesidir fakat orta mesafede rakipler alabileceği en yüksek hasarı alır. Bundan dolayı orta ve yakın mesafelerde oldukça büyük bir avantaj sağlar. Oyuncular tarafından, tercihe bağlı olarak kullanılabilir.
 • S36, seri ve yüksek hasarlı atışlar yapabileceğimiz kullanışlı bir silahtır. Fakat uzak mesafede hiçbir işe yaramaması, kullanım alanlarını kısıtlıyor. Yakın mesafede hasarının yüksek olması, dolayısıyla geri tepme oranının yüksek olmasını da sağlıyor. Oyuncular tarafından, tercihe bağlı olarak kullanılabilir.
 • RPD silahı, orta mesafede kullanılacak en iyi silahlardan biridir. Uygun alanlarda kullanıldığında, yayım atışları rakiplerimize zor dakikalar yaşatacaktır. Orta mesafede kullanışlı olmasının yanı sıra, uzak mesafede bir o kadar etkisiz. Bu bilgileri göz önünde bulundurarak, planımıza göre tercih edebiliriz.
 • M4LMG, her açıdan sıradan bir silah olarak bulunuyor. Özel bir kullanım şeklimiz yoksa idareten kullanılabilecek bir silah. Özellikleri orta seviyede, oyuncular tarafından tercihe bağlı olarak kullanılabilir.

9
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.