Eba’da Puan Nasıl Artar (EBA Puan Kazanma Yöntemi) ÖĞRETMEN / ÖĞRENCİ

 Eba’da Puan Nasıl Artar (EBA Puan Kazanma Yöntemi) ÖĞRETMEN / ÖĞRENCİ
Okunuyor Eba’da Puan Nasıl Artar (EBA Puan Kazanma Yöntemi) ÖĞRETMEN / ÖĞRENCİ

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA‘da puakazanmak için, eba platforumunda etkileşimde olmalısınız. Yani EBA Puanınızı arttırmak için,
Eba üzerinden derslerinizi tamamlayabilir, testler çözebilir, yararlı paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bu sayede hem Öğrenci Eba
puanınız artacak hemde size fayda sağlayacaktır.

Yukarıdaki puan kazanma sistemi öğrenciler için geçerli. Peki öğretmenler EBA’da nasıl puan kazanabilir. Bunun cevabını alt kısımda bulabilirsiniz.

Eba’da Öğretmen Puanı Nasıl Artar?

Öğretmenlerinde öğrenciler gibi EBA üzerinde puan kazanması gerekmektedir. Öğretmenlerin puan kazanması öğrencilere göre biraz daha kolaydır.
Öğrenciler şimdilik sadece 2 yöntem ile puan kazanabilselerde öğretmenlerin EBA puanını arttırmaları için birkaç yöntem vardır. Bilinen ve şimdilik sistemde puan veren yöntemleri alt kısımda bulabilirsiniz.

 1. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sistemine hergün düzenli giriş yapmalısınız. Bu sayede hergün düzenli olarak 1 puan kazanırsınız. Puan çok az olsada, ayda 30 puan vermektedir.
 2. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sisteminde Gruplar menüsünden şube ekle kısmını seçerek okuldaki şubeleri üzerinize eklerseniz iyi derecede puan kazanmanıza olanak sağlar.
 3. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sisteminde raporlar bölümüne girerek bir önceki seçenekte üzerine aldığınız şubelerin raporlarını görüntüleyin. Raporları görüntülemek size her şube için günlük 5 puan verecektir. Öğrencileri bireysel olarak incelemek ise size öğrenci başına fazladan 1 puan getirecektir.
 4. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sistemindeki ünitelerde bulunan çalışmaları sınıfınıza gönderirseniz, her gönderdiğiniz çalışma için 4 EBA puanı kazanabilirsiniz.
 5. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sisteminden öğrencilerinizi gruplara bölüp, her gruba ayrı çalışma göndermeniz size ciddi derecede fayda sağlayacaktır. Yani nekadar fazla gruba bölereniz okadar çalışma göndererek puanınızı arttırabilirsiniz.
 6. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sisteminde bulunan çalışmaları listeye eklerseniz, listeye eklediğiniz her çalışma için, 4 puan kazanabilirsiniz.
 7. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sistemi üzerinden öğrencilerinizin portfolyosuna girip öğretmen görüşleri menüsünden öğreci hakkında görüşlerinizi bildirmeniz sizlere 2 puan kazandıracaktır.
 8. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sisteminin ders akışı sekmesine girip, soru oluşturmanız durumunda her soru için 5 puan kazanabilirsiniz.
 9. Yöntem : Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sistemi üzerindeki mesleki gelişim menüsünden gruplara katılabilir ve her katıldığınız grup için 4 puan kazanabilirsiniz.

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA sistemi Öğretmen ve Öğrenci puanları hakkında yeni güncellemeleri konumuzu takip ederek öğrenebilirsiniz. Sormak istediğiniz soru veya takıldığınız noktaları konu altına yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.
İyi dersler dileriz.


Yapılan Yorumlar
 • Avatar for MERYEM SIDDIKA İŞGÖR MERYEM SIDDIKA İŞGÖR dedi ki:

  Merhaba,
  Dünden beri EBA da EBA puanım görünüyor fakat okul sıralamam yok.
  Okul sıralamam kısmında ” – ” işareti görülüyor. Bu işarete tıkladıgımda ise EBA girişi yok diye ifade görüyorum.
  Sebebi ne olabilir ve düzeltmenin bir yolu var mıdır?
  Teşekkürler.

  • Avatar for ORHUN ANGUNER ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Arama motoru geçmişini silip tekrar sisteme giriş yaparak denemenizi öneriyoruz. Geçmişi silerken tüm çerezleri’de silmeyi unutmayın.

Bir Yorum Yapın