e
sv

Far Cry Primal Kasma Sorunu Çözümü

2470 Okunma — 21 Haziran 2019 05:04
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fry Cry oyununun yeni sürümü olan Fry Cry Primal oyunu FPS tabanlı oyunlar arasında dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Yüksek çözünürlüğe sahip grafikleri ile muhteşem karelerden oluşan oyun aynı zamanda düşük özelliklere sahip bilgisayarlarda kasma, donma gibi problemlere de sebep oluyor. Sizler için Fry Cry Primal kasma sorununu nasıl çözeceğinizi anlatan yazımızı hazırladık.
Dünyanın en iyi oyun üreticisi firmasından olan Ubisoft tarafından geliştirilen oyunun ilk serisinde Tropikal adalar, Afrika ve Uzak doğu gibi ülkelerde aksiyon dolu savaşlar yaparken yeni Fry Cry Primal ile oyunda farklı zaman diliminde bulunuyorsunuz. Taş Devrinde müthiş bir yolculuğa çıkacağınız Fry Cry Primal oyunu kasma sorunu veriyorsa eğer, önereceğimiz adımları uygulayarak oyunu sorunsuz bir şekilde oynamaya devam edebilirsiniz.

Far Cry Primal Kasma Sorunu Çözümü

Sistem özellikleriniz Far Cry Primal sistem gereksinimlerini minimum seviyede karşılıyorsa ve oyunu oynarken donma ve kasma sorunu yaşıyorsanız eğer, oyun dosyalarından bir tanesini değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

Belgeler klasörüne giriş yapın, My Games klasörünü bulun ve açın, GamerProfile.xml dosyasını bulun. GamerProfile.xml dosyasına sağ tıklayarak Birlikte Aç seçeneğini seçip, Yeni Metin Belgesi ile açın. Ctrl+ f tuşuna basın ve açılan arama kutusuna GPUMaxBuffered Frames yazıp aratın. Yazıyı bulduğunuzda hemen üstünde DisableLoadimgMip yazısını da göreceksiniz. Bu yazıların yanlarında bulunan sayıları “0” dan “1” olarak değiştiriyoruz.

Yani şu şekilde:

GPUMaxBuffered Frames=”1″
DisableLoadimgMip=”1″

Sayıları değiştirdikten sonra metin belgesinde kaydedip çıkıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan oyunda kasma sorunu yaşarsanız ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizi öneririz. Ekran kartınızın markasını öğrenip, markanın internet sitesine girdikten sonra ekran kartınızın modelini bulun ve güncel versiyonu indirerek bilgisayarınıza kurun. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra oyundaki kasma sorununu çözmüş olacaksınız.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Far Cry Primal Kasma Sorunu Çözümü