e
sv

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu

1094 Okunma — 24 Kasım 2019 10:43
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagramın, en yaygın karşılaşılan hatalarından biri olan “instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” sorunu tamamı ile internet bağlantısı ile alakalı bir sorundur. Bu hatayı instagram sunucuların yoğunluğu, Server kesintisi, internet erişim kısıtlaması gibi site ile aranızdaki erişimin kesildiği her durumda instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu Çözümü

Eğer hata instagram kaynaklı ise, instagram uygulamasının ana ekranına basılı tutarak, yani sayfayı yenileyerek sorunun düzelmesini bekleyebilirsiniz.

İnternet erişimini şirket veya ücretsiz herkese açık wifilerden sağlıyorsanız, internet sağlayıcı firma sosyal medya erişimini kısıtlamış olabilir. “bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” hatasını özel wifinizde veya kendi mobil internetinizde alıyorsanız, bu seçeneği pas geçebilirsiniz.

Eğer hata instagram değilde sizden kaynaklanıyor ise, instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu uyarısı aldığınız cihazın internete bağlı ve sağlıklı bir şekilde internete girdiğinden emin olmalısınız. Son olarak internet bağlantınızdanda eminseniz. Kullandığınız cihazın saat ve tarih ayarlarını kontrol edin. Cihaz saatinin veya tarihinin yanlış olması. Birçok İnternet sitesinin, kullandığı gibi instagramın da kullandığı ssl yani güvenlik sertifikasından kaynaklanmış olabilir. Eğer saat ve tarihiniz yanlış ise kullandığınız cihazın yönetim panelinden yani ayar bölümünden saat ve tarihi otomatik olarak ayarla seçeneğini kullanabilirsiniz.

Eğer yukarıda bulunan çözümler işe yaramıyor ise. Farklı bir neden ile cihazınız instagram uygulamasının internete erimesine izin vermiyor demektir. Bu şekilde sürekli instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatasını almaya devam edersiniz. Bu sorunu çözmenin en kısa ve basit yolu. İnstagram uygulamasını cihazınızdan komple kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır.Uygulamayı yeniden yüklediğinizde, sorun instagram kaynaklı değilde cihazınızdan kaynaklanıyorsa instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu hatası ile birdaha karşılaşmasınız.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • İbrahim Altınbay
  4 sene önce

  Uygulamayı sildim tekrar yükledim kullanıcalar yükelenmedi diyor cihazım modeli iPhone 7 ?

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu