Instagram’dan nasıl çıkış yapılır?

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi şüphesiz İnstagram. İnstagram, özellikle son yıllarda ki popülerliği ile mükemmel bir ivme yakaladı ve neredeyse dünyada en aktif kullanılan sosyal ağ oldu. Bu kadar aktif kullandığımız bir sosyal medya sitesinde de bazen tek bir hesabımız olmuyor. Hem kendi hobilerimiz için hem yaptığımız farklı işler için açtığımız birden fazla instagram hesapları olabiliyor. Bunun için bugün sizlere instagram diğer cihazlardan çıkış yapmanın yolunu göstereceğiz Bu sayede instagram da diğer cihazlardan rahatlıkla çıkış yapabilecek ve istediğiniz şekilde hesaplarınızı kullanabileceksiniz.

İlk olarak şunu bilmemiz gerekiyor, Instagram her ne kadar Facebook şirketinin bir alt sosyal medya sitesi de olsa Facebookta olan özelliklerin hepsi instagram da yer almıyor. Burada demek istediğim ise şudur; Facebook’da rahatlıkla diğer cihazlardan çıkılmasını sağlanıyor. Bu da Facebook’un ayalar bölümünde, Güvenlik ve Giriş kısmına girdiğiniz zaman görebiliyorsunuz. Bu yere girdiğinizde diğer cihazlardan olan girişler gösteriliyor ve bu girişler sayesinde facebook da diğer cihazlardan çıkış yapılıyor. Ama az öncede dediğim gibi Facebook’ta yer alan özelliklerin hepsi instagram da bulunmuyor. Bulunmayan özelliklerden birisi de bu. Diğer cihazlardan açılan oturumlardan çıkış yapmak facebook’ta olduğu gibi maalesef instagram da olmuyor. Peki  bunun için ne yapabiliriz? instagram diğer cihazlardan çıkışı nasıl sağlayabiliriz?

Bunun için yapmanız gereken ilk olarak instagram şifre değiştirmek. Çünkü instagram şifre değiştirdiği zaman, diğer cihazdan da hesap pasif hale gelecek ve tekrar şifre ile giriş yapılması istenecek. Bu sayede diğer cihazdan giriş yapılırken instagramın sunduğu “olağandışı bir giriş” koruması devreye girecek ve artık o hesaptan giriş yapılmayacak.  Bu verilen hata instagramın hesap güvenliği ile alakalı bir durumdur. Genelde çalınan hesaplar için instagram bu özelliği getirdi. Siz bunu “bu giriş yapan benim” diyerek bitirebilirsiniz. Ancak bunu yapmadığınız zaman diğer cihazdan instagram hesabınıza giriş yapılmayacak ve siz tamamen o giriş yaptığınız hesaptan çıkış yapmış olacaksınız. Instagram şuanda en azından şuanlık belki ileri ki güncellemelerde daha farklı geliştirirler ama şimdilik cihazdan çıkma seçeneğini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu unutmamak gerek, bu yaptığımız şey bir güvenlik önlemesi. Eğer siz sürekli farklı cihazlardan giriş-çıkış yapıyor ve artık o cihazı kaldırmak için bu yöntemi uyguluyorsanız hesabınız için de pek fazla iyi sayılmayacak eksi puanda almış olabilirsiniz. Bu konunun çok sık yapılmamasına özen gösterilmeli, bu durumu facebook’ta ki çıkış yapma özelliği gibi görülmemesi gerekmektedir. instagram diğer cihazlardan çıkış yapma bu dediğimiz yöntemle gerçekleşmektedir. Eğer farklı bir yöntem bulmuşsanız veya bu yöntemin daha pratik bir halini geliştirmişseniz lütfen yazımızın altında bulunan yorum kutularından yorum yazarak belirtiniz.

12
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.