iPhone 6 iOS 13 Yükleme Rehberi

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Yıllardan beri zirvede olan iPhone, iOS işletim sistemi ile android karşısında avantajlı durumda yer almaya devam ediyor. Sürekli yenilenen teknolojileri ile birlikte işletim sisteminin güncellemeleri de yenilikçi teknolojiler sayesinde kullanıcılarını arttırmış durumda bulunuyor. Apple markasının üstlendiği bu teknoloji zirvede durmaksızın yenilenmeye devam etmektedir. Android telefonların yanı sıra iPhone modellerinin de güncelleme alması en önemli avantajları arasında yerini korumaktadır.


Apple iOS 13 güncellemesini yayınladıktan sonra iPhone kullanıcıları telefonlarına güncellemeyi almaya başlamış durumda. Apple tarafından yayınlanmış iOS 13 güncellemesini alacak iPhone modellerinde iPhone 6 yer almamaktadır. iOS 13 sürümü ile elde edilen yeni özellikler arasında yer almak isteyen iPhone modelleride  bulunmaktadır. iPhone 6 modelinin yer almaması kullanıcıları için olumsuz bir etki bırakıyor. iOS 13 sürümü ile elde edilecek yeni özellikler ve gelişmeleri tüm yenilikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanacak durumda yer almaktadır.

iPhone 6 iOS 13 Yükleme

İlk olarak iOS 13 güncelleme dosyalarını bulmakla işe başlayabilirsiniz. Bu güncelleme dosyasını güvenilir bir şekilde Apple resmi internet sitesinden bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Peki güncelleme dosyasını bulduk ve bilgisayarımıza yükledik. Daha sonra ne yapacağız? Adım adım açıklayalım :

 • iOS13 güncelleme dosyasını indirme işlemi bittikten sonra, cihazımızı USB kablosu yardımıyla bilgisayarımıza bağlayalım.
 • iTunes’u açalım, eğer bilgisayarımızda yüklü değilse yükleyelim. İlk defa yükleme yapıyorsanız iTunes sizden güncelleme isteyebilir. Onay verip devam edin.
 • Sol taraftaki menüde yer alan aygıtlar kısmından bağladığımız cihazın adını bulup üzerine tıklayalım. ( Örn: Murat’s iPhone )
 • Açılan sayfada Güncellemeleri Denetle yazan bir buton göreceksiniz, bu kısım çok önemli. Bu butona bir parmağımız SHIFT tuşuna basılı haldeyken tıklıyoruz. Eğer shift tuşuna basmadan tıklarsanız otomatik olarak internet üzerinden güncelleme denetleyecektir ve normalde iPhone 6 iOS 13’ü desteklemediği için hata verecektir.
 • Güncelleme dosyasının yolunu belirtmeniz için bir pencere açılacak, indirdiğimiz güncelleme dosyasını bulup aç butonuna basıyoruz.
 • Güncelleme işlemi başlayacak, bilgisayarınızın ve telefonunuzun hızına bağlı olarak iPhone 6 iOS 13 yükleme işleminiz tamamlanacaktır.
 • Güncelleme işlemi bittikten sonra telefonunuz kendini tekrar başlatabilir.

iOS 13 ve Getirdiği Yenilikler

Sürümün güncellenmesiyle birlikte karanlık mod özelliği artık devrede. Mac modellerinde yer alan bu özellik iOS 13 ile iPhone, iPad ve iPad Touch’a kazandırılmış durumda. Karanlık mod sayesinde uygulamalar ile arayüzün bileşenliği tamamlanmış olup, mod devredeyken uygulamadan müzik dinlediğinizde sözlerini beyaz renkte görmek artık mümkün hale gelmiştir. Az ışığa sahip ortamlarda daha iyi görününüm kazanmanızı sağlayan ve yeni duvar kağıtları ile telefonunuzu renklendirmek güncellemenin dolu dolu özellikleri arasında yer almaktadır. Apple haritalar da sokak gösterimleri ile harita yeniliği ile karşımıza çıkmaktadır. Uygulamalara farklı e-posta adresi ile giriş yaparak, lüzumsuz mailler artık çöp kovanızda bile yer almayacak.

Apple ile giriş özelliği destekleyen bu özellik uygulamalara ve web sitelerine giriş için kolaylık sağlamaktadır. Animojiler mesajlaşmanıza renk katarken makyajlı animojiler ve memoji çıkartmalar sohbetinizi daha eğlenceli hale getirecektir. Fotoğraflarınızı düzenlerken gelişmiş yeni seçenekleri ile imkanları sınır tanımamaktadır. Fotoğraflarınızı daha kolay bulmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olan yeni tasarımlar göz kamaştırıyor. Daha güçlü fotoğraf düzenleyici sayesinde fotoğraf ayarlamayı basite indirgemektedir.

Gelen mesajlarınızı AirPods kullanırken Siri sizin yerinize okuyor ve kulaklığınız sayesinde cevap veriyor. Çok kapsamlı bir şekilde gelen yeni özellikler arasında çok önemli güvenlik güncellemelerininde yer aldığını söyleyebiliriz. Bu yeni gelişmiş özellikleri ile iPhone kullanmak daha zevkli hale geliyor. Peki bu özellikleri iPhone 6  kullanıcıları nasıl yararlanabilecektir? Hadi gelin kolay bir işlem sayesinde bu özellikleri sizde kullanmaya başlayabilirsiniz.


iOS 13 deneyimini sizde yaşamak istiyorsanız iPhone 6 telefon modelinize ilk olarak. IPA uzantılı iOS 13 dosyasını bilgisayarınıza veyahut telefonunuza indirmekle başlayabilirsiniz. İndirdikten sonra manuel bir şekilde kurmaya başlayarak kurulumu devam ettirmeniz gerekmektedir. iOS 13 dosyasını internette araştırırken karşınıza çıkan bazı dosyalar virüslü yazılımlar barındırabilir. iOS 13 dosyasını araştırırken yazılımın paylaşıldığı siteyi dikkate alıp telefonunuza zarar gelmeyecek bir şekilde yükleme yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

42
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 12 Yorum
 1. İlhan dedi ki:

  Teşekkürler

  1. Muhammed dedi ki:

   bi sıkıntısı olurmu acaba ?

 2. Rüya dedi ki:

  Teşekkürler güzel rehber olmuş

 3. Hamit dedi ki:

  Teşekkürler admin

 4. yusuf dedi ki:

  ios 13 Sürüm Dosyasını bulamadım nerden indircem

 5. yusuf ssssss dedi ki:

  ios 13 Sürüm Dosyasını bulamadım appel kendi web sitesdinde yok

 6. Mürsel dedi ki:

  Evet iOS 13 kurulum dosyası yok.

 7. Hulk dedi ki:

  Çok sağol çözdük sayende

 8. Hemi dedi ki:

  İlginç olmayan bir dosya yada yazılımı yüklemek hata vericekmiş filan . Ne içiliyır acaba

 9. emirhan dedi ki:

  ios 13 kurulum dosyasını indirdim. iTunes üzerinden Shifte basarak güncelleme yapacakken…
  ”firmware dosyası uyumlu olmadığı için ”…” İphone’u adlı iPhone güncellenemedi”
  hatası alınıyor. Ve emin olun çözümü yok. Jail black yapmadan asla iphone 6 kullanıcıları ios 13 hayali kurmasın.

 10. emirhan dedi ki:

  Bu arada denemek isteyen varsa üzerinden İOS 13 İPSW uzantılı dosyayı indirip deneyebilir.

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Evet işe yarayabilir