e
sv

İşte Yerli Otomobilin İsmi, Resmi ve Fiyatı!

1417 Okunma — 24 Aralık 2019 23:57
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’nin merak ile beklenen Pininfarina tasarımına sahip, Milli otomobilinin ayrıntıları gelmeye devam ediyor. 27 Aralık tarihinde, ön gösterimi yapılacak olan yerli otomobil, hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi, bu konuda detaylı şekilde bulabileceksiniz.

Yerli otomobilin logosu, teknik özellikleri, ismi, Fiyatı ve detaylı resimlerini sürekli güncel olacak şekilde konumuza ekliycez. Konumuzu takip ederseniz. İnceleme ve tanıtım videosunada, bu başlık altında ulaşabileceksiniz.

Yerli otomobili Türkiye’ye italyadan taşıma görevini, Ege Ekspress üstlendi. İtalyan Tasarım firması Pininfarina tasarımdan tasarımı tamamlanan, ve Türkiye yolculuğunu tamamlayan yerli otomobillerin, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından görevlendirilen, Ege Ekspress firmasının büyük bir gizlilik ile yerli otomobili, İtalyadan, Gebze ye taşıması. Yerli otomobilin 27 Aralık tanıtım gününe kadar, sır gibi saklanacağı anlamına geliyor. Lojistik görevini büyük bir gizlilik çerçevesinde, başarı ile yerine getiren Ege Ekspress Firması TOGG ile olan anlaşmalarını, bugün firmanın Linkedin hesabından yaptıkları paylaşım ile duyurdu. “Bu önemli projenin lojistik sürecini yürütmenin haklı gururunu yaşıyor ve dünya lansmanını merakla bekliyoruz” Şeklinde paylaşımda bulundu.

Yerli Otomobilin Tasarımı

Yerli otomobilin en çok tartışılan ve başarılı bir tasarıma sahip olacağının, ön izlenimini veren ünlü tasarım şirketi Pininfarina oldu. Beklentilerim üst seviyeye çıkmasına abartı diyemeyiz. 1930 yılında kurulan ve günümüze kadar birçok markanın tasarımını yapan firma Lambhorgini ve Ferrari tasarımları dışında Cadillac, Volvo, Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Lancia, Maserati gibi birçok markaya tasarımlar yapmaktadır.

Yerli Otomobilin Seri Üretimi

Yerli Milli Otomobilin, seri üretim tarihi nin 2022 yılı olması hedefleniyor. Üretime sürecinde ilk olarak yerli otomobil C SUV şeklinde olacak. 2022 yılından 2030 yılına kadar yerli araca 5 farklı model ekleneceği ve 3 farklı facelift yani makyaj şeklinde satışa sunulacağı öğrenilen bilgiler arasında.

Yerli Otomobil Kimin

Yerli otomobilin üretilebilmesi için, 5 firma devreye girdi. Yerli otomobilin Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş Yerli otomobilin fikri mülkiyet haklarına sahip. Yerli otomobilin diğer ortakları ise Anadolu Grubu (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Turkcell, Zorlu (%19) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (%5) oranında hissesine sahiptir.

Yerli Otomobilin İlk Resimleri

Yerli Otomobil Ön Resmi
Yerli Otomobil Arka Resmi
Yerli Otomobilin İçi
Yerli Otomobil Resmi

Sır gibi saklanan yerli otomobilin resimlerini ilk olarak sizlerle paylaşıyoruz. Araç adından çok söz ettirecek eşsiz bir tasarıma sahip. SiberStar olarak bizden Tasarım konusunda tam puan aldı diyebiliriz.

Yerli Otomobilin Özellikleri

Yerli elektrikli otomobilde otonom sürüş sitemi bulunmaktadır.

Yerli otomobilde güvenlik açısından acil durum fren sistemi ve kör nokta uyarı sistemide yer alıyor.

Aracın tasarımında dikkat çeken bir diğer özellik ise panoramik cam tavan.

Yerli otomobilin 4×2 ve 4×4 çekiş seçenekleride bulunmakta.

Yerli otomobilin en çok merak edilen özelliklerinden biriside yakıt tüketimi. Yerli otomobil, tam dolu şarj ile 500 Kilometre menzile sahip.

Yerli otomobil hakkında daha fazla bilgi için. Konumuzu takip edin.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İşte Yerli Otomobilin İsmi, Resmi ve Fiyatı!