Pubg Hata Vermeden Kapanıyor Çözümü

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Pubg popüler ve milyonlarca oyun severin kullandığı bir uygulamadır.Fakat yine de milyonlarca kişinin kullandığı bir uygulama olsa da ya cihazdan veyahut yazılımsal olarak problemlerin yaşanması çok normaldir.Genel olarak oyun tutkunları PUBG oynarken hiçbir hatayla karşılaşmadan kapanma problemi yaşayabilirler.Pubg hata vermeden kapanıyor sorununu çözmeden evvel bu sorunun altında yatan nedenlere bakmak gerekir.

Pubg oynarken oyundan birden atılmanın veya sorunsuz bir şekilde ilerlerken oyunun birden kapanmasının birçok nedeni vardır.Ekran kartı sürücülerinde oluşan sorunlar,cihazdaki uygulamaların kapanmasına yol açar.Bilgisayarda veya mobil cihazda bozuk oyun dosyaları varsa yine bu tarz problemler yaşanır.Bu problemin yaşanması bir Windows sorunu da olabilir.Oyun oynarken karşılaşılan bu tip sorunlar;donanımdan,hard diskten,CPU’dan da kaynaklanır.Dolayısıyla

Pubg hata vermeden kapanıyor

probleminin çözümü için nedenin iyi tespit edilmesi lazım.Çünkü bu oyunda karşılaşılan problemlerin,nedenlerine göre uygun ve farklı çözüm yöntemleri vardır. Bu sorunla karşılaşan kullanıcıların,deneyerek buldukları çözüm yöntemleri de dikkate alınmalıdır.Bu sayede sorunun tamamen ortadan kalkması mümkün hale gelir.

Pubg Kapanıyor Hatası Çözümü

Oyundan birden atılan,hiçbir hata verilmemesine rağmen oyunu kapanan kullanıcılar,aşağıdaki çözüm yöntemlerini dikkate almalılar.Çünkü bu çözümler daha önce bu sorunu yaşayanlar tarafından tecrübeyle sabittir.Pubg hatası çözümü konusunda en doğru yöntem,çözümlerin daha önce denenerek olumlu dönüş alınmasıdır.Bunun haricinde işin ehli olanların çözüm yöntemleri de önem arz eder.İlgili sorunu yaşayan kullanıcıların genel olarak kullanmaları gereken çözümler aşağıdaki gibidir.

1. Tam olmayıp hatalı olan bozuk oyun dosyalarına bakmayın ve kullandığınız Windows’u formatlayın.Bu adımdan sonra ekran kartına ait güncel sürücü edinin ve Microsoft Visual C++’ı kurun.Microsoft.NET Framework programının en son veya uygun olan yazılımını kurun.Bütün bunları sırasıyla tamamladıktan sonra güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı unutmayın.

2. Pubg hatası çözümü birinci adımda beklentinizi karşılamadıysa bu adıma yoğunlaşın.DNS ayarlarınızı Windows üzerinden var olan durumu değiştirin ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız internetten mutlaka yardım alın.

3. Bazen çok uzakta aranılan çözümler çok kolay ve ufak olabiliyor.Tıpkı oyunu daima tam ekran pencerede oynanmasının gerekliliği gibi.Oyunu tam ekran yapın.

4. Oyununuz güncel değildir,oyunu ve dosyaları tamamen kaldırın ve tekrar güncellenmiş halini yükleyin.

5. Oyun,cihazınızın işletim sistemiyle uyumlu değildir,uyumlu hale getirmeye çalışın.

Bunlara rağmen halen aynı sıkıntı devam ederse Pubg’nin resmi forum sitesine giderek Pubg hatası çözümü için adımları inceleyebilirsiniz.Resmî sitesinde yer alan başlıca çözümler ise şu şekildedir:

● Windows’u kapatıp tekrar açın ve tüm başlangıç seçeneklerini kaldırın.Oyun dosyalarının eksik mi bütün mü şeklinde ne durumda olduğunu kontrol edin.Konfigürasyon ayarlarını manuel olacak şekilde kaldırın. Windows’u muhakkak güncelleyin.Ekran kartı sürücünüz bozulmuş olabilir güncelleyin.Steam’i yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Diğer çözüm yöntemlerini ve detaylarını ilgili sayfadan uygulayabilirsiniz.Bütün bunlarla beraber Pubg hata vermeden kapanıyor sorununu muhakkak halledeceksinizdir.

34
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.