STAR WARS™ Battlefront™ II for PC İnceleme / İndir

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Star Wars serisi dünyanın en ilgi çekici serilerinden birisi desek yanlış olmaz. Bu serinin çok bağımlı seviyede olan hayranlarının yanında sadece belli seviyede bu seriyi sevenler de bulunmakta. Bu yüzden oyun içinde Star Wars geçtiğinde her ne olursa olsun oynarım ile oyuna göre oynarım diyenler olarak ikiye ayırmamız gerekiyor. Şimdi Star Wars Battlefront II göz atalım.

Star Wars Battlefront II bildiğiniz gibi isminden anlaşılacağı üzere ikinci oyun. Bu oyunun ilki olan Star Wars Battlefront 2015 yılında piyasaya sürülmüştü. Ancak o oyunu oynayan hem star wars sevenler hem de star wars çok fazla sevmese de oyuna göre oynayanların pek hoşuna giden bir oyun olmamıştı. Sanki daha çok bir hazırlık aşamasındaydı ve kendinden sonra gelecek olan oyunun haberciliğini yapıyordu. Bu homurdanmalardan sonra EA Star Wars Battlefront oyunun ilkinin kurgu ve kalite açısından bekleneni veremediğini belli kısımda kabul edip, Star Wars Battlefront II çok daha iyi olacağını oyun severlere açıklamıştı. Peki bu değişim yaşandı mı şimdi biraz ona bakalım!

İlk olarak oyunun hikayesine bakmamız gerekiyor. Serinin 6. Filmi olan Death Star yani Ölüm Yıldızı filminin içeriğinden ele alınıyor. Filmdeki Ölüm Yıldızı patlamasının oldukça kısa bir süre öncesinde hikayemiz başlıyor. Hikayemizin ana karakteri ise Inferno Squad lideri Iden Versio. Iden Versi ile birçok tehlikeli işler yapıyor gemiler patlatıp, var olan düşmanları öldürüyoruz. Ancak bundan sonra biraz sıkıcılığın başladığını söylememiz gerekiyor. Neden bunu söylüyorum onu da şu şekilde açıklayayım;

Bir oyunun en önemli özelliği elbette kalitenin yanında hikayesinin kendisini merak ettirmesidir. Nasıl film izlerken yarım saat sonra filmde ne olacağını kestiremediğimizde her saniyesinde kapılırsak oyunda da böyle olmasını bekliyoruz. Ama oyun biraz bu noktada sorun. Oyun içinde bize verilen görevlerde, görev içinde olacakları tahmin ederek gidebiliyoruz. Bunun için oynayacaklara şunu söylemem gerekiyor ki, eğer oynayacaksanız bu konuda biraz beklentilerinizi düşük tutmanız. Eğer merak içinde harika bir senaryo istiyorsanız Star Wars Battlefront II oyunu bu istediğinizi çok iyi karşılayacağını söyleyemem.

Pekiii bunun yanında grafikler konusunda ne diyebiliriz? İşte onlar için kusursuza yakın sözlerimiz olacak. Frostbite bir kez daha kalitesini bize gösteriyor. Oyunun içerisinde harika grafikleri sayesinde belki o sıkıcı olabilecek senaryoyu tölerans edebiliyor. Mükemmel gölgeler, yüzeyler her şey fantastik ve süper bir grafikle hazırlanmış. Bunun yanında Star Wars serilerinin en beğenilen konularından birisi olan müzikleri de oyun içerisinde sürekli çalmakta.

Oyun bir şansı hakkediyor mu? Bence evet! En azından böyle grafiği yüksek bir oyunu hikayesi çok derinlik vermeyecek bile olsa oynamak son derece keyifli olacak ve oyun severler olarak bizlere farklı bir oyun kalitesi sunacaktır.

Keyifli oyunlar!

17
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.