e
sv

Televizyona Netflix Yükleme

2919 Okunma — 20 Temmuz 2019 21:18
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Televizyondan netflix keyfini yaşamak ayrı bir zevktir. Sevdiğiniz veya yeni keşfedeceğiniz yüzlerce dizi arasından size uygun olanı seçip televizyondan izleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Peki Televizyondan netflix nasıl izlenir?

Televizyondan netflix izlemek için televizyon yazılımınızın uygulama için uyumlu olması gerekmektedir. Eğer televizyonunuz smart veya bir ağa bağlanabiliyorsa işiniz oldukça kolay. Birçok İnternet bağlantısı kurulan televizyonlarda zaten Netflix otomatik yüklü olarak gelmektedir. Eğer yüklü değil ise cihazınızın store veya uygulama arşivi  bölümünden kolaylıkla indirebilirsiniz. Eğer uygulama arşivinde bulunuyorsa alt kısımda eklediğimiz indirme adresinden televizyonunuzun tarayıcı bölümüne girerek TV de netflix keyfini yaşayabilirsiniz.

Televizyon Nasıl Netflix Uyumlu Hale Getirilir?

Eğer televizyonunuzda İnternet özelliği yok ise sakın umutsuzluğa kapılmayın. Düşük bir bütçe ile televizyonunuzu İnternet uyumlu hale getirebilirsiniz. Bunun için en basit yöntem WiFi özelliği bulunan bir uydu alıcısı edinmek. Uydu alıcısı özelliklerinden harici WiFi anteni gerekmediğinden ve netflix özelliği olduğundan emin olarak satınalın. Yoksa artı aparatlar için bütcenizi zorlayabilirsiniz. WiFi özelliği olan ve içerisinde netflix bulunan uygun fiyatlı mini uydu cihazları Teknosa. MediaMarkt, Vatan gibi teknoloji marketleri veya İnternet üzerinden 120 TL civarına rahatlıkla edinebilirsiniz. Bir diğer secenek AndroidBox cihazdır. Uyduya göre biraz daha maliyetlidir. Hatta kaliteli bir box edinmek istersenix maliyetinizi 4, 5 katına bile çıkartabilir.

En son seçenek elinizde bulunan laptop veya tablet olacaktır. Hatta aparat ile cep telefonunu bile olabilir. Televizyonunuza görüntü aktarabilecek akıllı bir cihazdan Netflix açıp TV ye görüntü aktarabilirsiniz. Bu seçeneğin zaten aklınıza gelmiş olacağını biliyoruz. Yinede konumuzda belirtmek istedik.

Televizyonum Netflix Uyumlumu?

Televizyonunuzun Netflix uyumlu olup olmadığını merak ediyorsanız bunu öğrenmek gerçekten çok kolay. Alt kısımda bulunan linke tıklayıp Cihaz modelinizden televizyonunuzda zaten bir Netflix olup olmadığını veya ek bir aparata gerek kalmadan yüklenip yüklenmeyeceğini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Televizyona Netflix Yükleme