Vivo X30 Teknik Özellikleri ve İnceleme

1990 / İSTANBUL Doğumluyum 2005 Yılından beri siber dünyanın içerisindeyim.

Yeni telefon modellerinde donanımlar oldukça iyi seviyeye geldi. 5G desteği olan yeni Vivo X30 da bu yeni jenerasyonun ürünü. Bu modelde 5G modem için uygun görülen işlemci Snap Dragon değil de bu kez Exynos 980 işlemci uygun görüldü. Yonga setinin 8 nano metre mimarisi var. Bu canavara Mali G76 grafik işlemci de destek olacak. Cihazın 2 ayrı varyantta satışa sunulacağı belirtiliyor. Öyle ki 8 GB ram 128 GB Rom ve 8 GB Ram 256 GB rom olarak 2 farklı versiyonu olacak.

Yeni Vivo X30 Telefon Modeli Teknik Özellikleri

Cihazın 6,5 inç ekranı Full HD destekli olacak ve arkada 4 muhteşem kamerası olacak. Bu kameraların en iyisi 64 MP çözünürlüklü ana kamera olacak. Ekran yenileme hızının saniyede 90 Hz olacağı belirtiliyor. Ek olarak 4,500 mAh batarya ile gelecek olan cihazın bir de Yeni Vivo X30 Pro modeli var. Bu model de 6,89 inç ekran boyutuna sahip olacak ve 90 Hz resim yenileme özelliği ile gelecek olan Pro modelinde arka kamera 60 MP çözünürlükte olacak. Ön kısımdaki selfie kamera ise 32 MP olacak. Her iki makinenin de 45 Watt hızlı şarj cihazı ile dolacağı belirtiliyor.

Cihazlarda 5G desteği ve UFS 3.0 depolama özelliği var. İlk olarak Çin pazarlarında boy gösterecek olan cihazın Avrupa’da satılıp satılmayacağı belli değil. Ama Aralık ayının başlarında satışa sunulacağı kesin. Fiyat olarak Çin için konuşuyoruz; 455 dolar olacağı ifade ediliyor. Buralara gelene kadar 800 doları bulur diye tahmin etmek zor değil. Fakat çok zorlu rakipleri var ve 455 dolar bile Çin için pahalı olabilir. Cihazın 5G teknolojisine sahip olması güzel bir özellik ama en az 2 yıl daha 5G dünyada yaygınlaşmayacak. Yine de güçlü bir işlemcisi ve ram Rom donanımlar var. GPU da çok iyi derecede.

7
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Bilal dedi ki:

    Aynı sorun bendede bar bulan yardımcı olabilirmi