e
sv

Yüklü Olan Gizli Eklentileri Nasıl Bulursunuz?

757 Okunma — 05 Temmuz 2019 17:24
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her bilgisayarın vazgeçilmezi olan tarayıcılar, kullanıcının bulmak istediklerini kolayca bulmasının yanı sıra birçok eklentiyi de beraberinde getiriyor. Bu yüzden bazı kullanıcılar bu eklentileri nasıl kullanacağını bulmak için araştırma yapıyor. Öyle ki bu eklentileri bulmak için öncelikle be eklentilerin yüklü olması gerekir. Eklentinin nasıl yükleneceği ise tarayıcıdan tarayıcıya farklılık gösterecektir. Çoğu tarayıcının muhtemelen bir eklenti ve aplikasyon mağazası bulunacaktır. Bu mağazalar tarayıcının arama motoruna veya arama çubuğuna yazılarak bulunabilir.
Öyle ki bu eklentiler mağaza dışındaki özel uygulamalardan da edinilir. Eklentileri yüklemenin yolları bu iki metot ile kısıtlıdır. Tarayıcıda yüklü olan eklenti var ise tarayıcının sağ üst köşesinde üç çizgi veya üç nokta simgelerine tıklanmalıdır. Daha sonra çıkan seçeneklerden ”Ayarlar” kısmına tıklanmalıdır. Son olarak ise eklentilerin gözükeceği yer olan ”eklentiler” veya ”tarayıcı eklentileri” kısmından eklentilere ulaşılabilir.

Tarayıcı Eklentileri Nasıl Yüklenir?

Tarayıcı eklentileri muhakkak ki birçok kullanıcının yüklemek istediği aplikasyonları içerir. Fakat yüklemek oldukça karışık ve zor olabiliyor. Tarayıcı aplikasyonları ve eklentileri yüklemenin iki yöntemi vardır. Bunlardan birincisi tarayıcının kendi mağaza hesabını kullanmaktır. Bu uygulamalar genellikle tarayıcıda gömülü olur. Öyle ki çoğu kullanıcı bu mağaza uygulamalarını kullanır. Bir de ayrıca uygulama ve eklenti yüklemek için kullanılan özel yazılımlar vardır. Bu uygulamalar genellikle aylık ücretlendirme ile satılabilir. Ancak yine de hem güvenlik hem de kalite açısından tarayıcının kendi mağaza uygulaması kullanılmalıdır.

Tarayıcı Eklentileri Nasıl Silinir?

Tarayıcı Eklentileri silmek en az yüklemek kadar kafa karıştırıcı ve zor olabilir. Öyle ki bu aplikasyonları silmek için yine iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi tarayıcının mağaza uygulamasına girip çıkan arama çubuğuna ( ortada en üstte ) uygulamayı yazarak aratın. Arattıktan sonra çıkan uygulamanın yanında ki ”kaldır” seçeneğine tıklanarak uygulama silinebilir. Bir diğer yöntem oldukça tehlikelidir. Öyle ki özel indirilen uygulamalar zararlı içerik bulunan yazılımlar olabilir. Bu yazılımları silmek için en etkili yol tarayıcının virüs taramasından geçirilir. Bu işlem için ise Windows güvenlik kullanılabilir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yüklü Olan Gizli Eklentileri Nasıl Bulursunuz?