Zoom Uygulamasını İndir (Güncel)

 Zoom Uygulamasını İndir (Güncel)
Okunuyor Zoom Uygulamasını İndir (Güncel)

Son zamanlarda dünyada yaşanılan korona virüs salgını ve farklı sebeplerden, evinde çalışmak zorunda olan insanlar için kullanılan, Zoom uzaktan egitim programı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘da kullanılmaya başlandı. Zoom ile Anlaşması olan MEB, Görüntülü görüşme ve vide konferansı için kullanımı kolay olan zoom’u tercih ediyor.

Milli eğitim Bakanlığı’nın Kovid-19 salgını sebebi ile eğitimleri sınıflardan online ortamlara yani , uzaktan eğitime taşıması ile beraber bakanlık tarafından EBA kullanılmaya başlandı. EBA ‘da yaşanan kullanıcı yoğunluğu nedeni ile sunucularda görülen donma, kasma, veya veri akışı yoğunluğu EBA nın yükünün bir bölümünü yerini Zoom uygulamasına bırakmasına neden oldu.

Zoom nasıl kullanılır?

Zoom uygulaması aslında kullanıcı odaklı ve kullanımı basit bir programdır. Bagzı kullanıcılara karmaşık gelsede çalışma prensibini öğrenince program kullanımı akıcı hale gelmektedir.

Zoom Uygulamasını alt kısımda yer alan indirme butonuna tıklayıp, orijinal Zoom sitesi üzerinden indirin.

Program ana ekranında yer alan ifadelerden bagzılarının anlamlarına genel olarak bakacak olursak.

New Meeting : Ders oluşturmak için kullanılır.

Start Meeting : Dersi başlatmak için kullanılır.

Meetings : Ders planlama kısmı.

Join : Derse giriş için kullanılır.

Start : Dersi izlemek için kullanılır.

Zoom ile Ders veya Konferans Olusturma

Zoom ile video ders veya video konferansı oluşturmak için, New Meeting botununu kullanmanız gerekiyor. Gerekli bilgileri kendinize göre ayarladiktan sonra, eğer dersi başlatmak isterseniz Start Meeting butonuna basmanız gerekiyor.

Bu sayede program, size özel bir bölüm açıp , ID yani konferans numarası oluşturuyor.

Dersi veya konferansı izlemesini istediğiniz, kişiler Zoom uygulamasının size verdiği ID numarasını paylaşıp , yayınınıza katılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca açılan ekranınızdan ses ayarları , görüntü paylaşma ayarları , izleyici sayısı ve mikrofon ayarları gibi bağzı bilgilerde yer almaktadır.

Zoom uygulaması ile derse nasıl girilir?

Zoom uygulaması ile video konferans veya videolu derse girmeniz için öncelikle uygulamayı alt kısımda yer alan butondan indirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı indirdikten sonra izlemek istediğiniz ders veya konferansın ID numarasını öğrenmelisiniz.

Eğer ders veya konferansın ID numarasını biliyorsanız, Zoom uygulamasını açın ve ana ekranda yer alan bölümden üyelik işlemi gerektirmeden ID numarasını girerek katılım saglayabilirsiniz.

Zoom uygulaması hakkındaki sorularınızı konu altına yorum olarak gönderirseniz, sizlere mutluluk ile yardımcı olabiliriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın